Palivové dřevo Prachatice

Palivové dřevo vozíme po jižních Čechách do 50 km od Prachatic (dále po dohodě), nejčastěji vozíme dřevo na topení našim zákazníkům do měst: České Budějovice, Písek, Zliv, Prachatice, Strakonice, Vodňany, Vlachovo Březí, Netolice, Protivín, Týn nad Vltavou, Vimperk, Volary, Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov.

Palivové dřevo

V poslední době se stále více využívá dřeva jako paliva. To je dáno tím, že současná technologie umožňuje efektivní spalování biomasy, které splňuje přísné ekologické normy a zároveň nabízí pohodlnost pro uživatele. Dřevo je obnovitelným zdrojem energie, který nepoškozuje životní prostředí.

Dalším důvodem, proč je palivové dřevo tak populární, jsou rostoucí ceny plynu, elektřiny a uhlí. Palivové dřevo je v současné době jedním z nejlevnějších a ekologických zdrojů tepla. Proto se stále více domácností rozhoduje pro tento způsob vytápění.

Pro naše zákazníky nabízíme krbové a palivové dřevo v různých délkách. Naše palivové dřevo je vhodné pro topení v krbech, moderních zplynovacích kotlících na dřevoplyn, kombinovaných kotlících nebo kachlových kamnech.

Nevíte si s něčím rady? Zavolejte nám na tel.: 777 359 287

Aktuální nabídka palivového dřeva:

Máte dotaz? Rádi byste objednali jiné množství palivového dřeva nebo dovoz dřeva na delší vzdálenost? Vaše spokojenost je pro nás důležitá, rádi Vám vyjdeme vstříc, kontaktujte nás

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Poradíme Vám jak vybrat nejlevnější palivové dřevo

Druhy dřeva, které se běžně používají na topení:

Které druhy dřeva jsou vhodné na topení? Oblíbenými možnostmi jsou buk, dub, bříza, smrk, borovice a akát. Každý typ má své specifické charakteristiky, jako například tepelnou kapacitu, dobu hoření a množství popela. V obecnosti platí, že tvrdé druhy dřeva (jako je dub a buk) poskytují vyšší tepelnou kapacitu a delší hoření než měkké druhy (například smrk a borovice). Nicméně, měkké druhy jsou snadněji zapalovatelné.

Tvrdé dřevo: Sem spadají například dub, buk, bukvice, habr a bukovec. Tvrzené dřevo zajišťuje intenzivní a dlouhodobé spalování a běžně nabízí vyšší tepelnou hodnotu.

Měkké dřevo: Zahrnuje například smrk, borovici, modřín, jedli a břízu. Měkké dřevo hoří rychleji a poskytuje nižší tepelnou hodnotu než tvrdé dřevo, ale je často snadněji dostupné a cenově dostupnější.

Při výběru palivového dřeva je důležité brát v úvahu několik faktorů:

Kvalita dřeva:

Zaměřte se na kvalitu dřeva. Optimálně by mělo být suché a dobře osušené, neboť vlhké dřevo má menší výhřevnost a může způsobovat potíže při spalování. Dřevo by mělo být bez hniloby, plísní a škůdců. Kvalitní dřevo zaručuje efektivní spalování a omezuje vznik nečistot.

Délka a velikost:

Dřevo by mělo být nakrájeno na vhodnou délku a rozměr, tak aby se pohodlně vešlo do vašich kamen, kotlů, krbů a dalších topidel. Je vhodné předem změřit prostor ve svém topidle a zvolit odpovídající délku dřeva. Palivové dřevo bývá většinou dodáváno ve formě polen o určité délce. Velikost polen ovlivňuje způsob jejich spalování a vhodnost pro konkrétní typ kamen nebo krbu. Proto je důležité zvolit polena o takové délce, aby se vešla do vašeho topidla. Naše společnost nabízí možnost nakrájet polínka na mnoho rozměrů, takže se pohodlně vejdou do každého topidla. Například si můžete vybrat z délky: 25, 30, 33, 40 a 50 cm.

Skladování a suchost dřeva:

Palivové dřevo by mělo být uskladněno na suchém místě, chráněné před deštěm a vlhkostí. Správné skladování je klíčové pro udržení kvality dřeva určeného k topení. Pro efektivní a úsporné spalování je nezbytné, aby bylo dřevo suché. Suché dřevo obsahuje méně vlhkosti, což zlepšuje jeho hoření, zvyšuje tepelný výkon a snižuje množství sazí a kouře. Doporučuje se používat dřevo s vlhkostí nižší než 20%. Suché dřevo lze zakoupit u specializovaných prodejců nebo si ho uskladnit a sušit doma po několik měsíců.

Kdy se vyplatí koupit dřevo?

Nákup dřeva jako paliva závisí na několika faktorech, které je nutné zohlednit:

Období: Ceny palivového dřeva se mohou lišit v závislosti na ročním období. V obecnosti platí, že ceny dřeva bývají nižší na jaře a v létě, kdy je nižší poptávka. Naopak v zimě a na začátku topné sezóny mohou ceny stoupat.

Dostupnost: Dostupnost dřeva v dané oblasti může ovlivnit jeho cenu. Pokud je v okolí hojně dostupné dřevo, pravděpodobně budou ceny nižší. Naopak, pokud je dřevo v dané oblasti vzácné, ceny mohou být vyšší.

Množství: Obvykle se vyplatí koupit dřevo ve větším množství než v malých dávkách. Pokud máte prostor pro skladování většího množství dřeva, můžete ušetřit na ceně za jednotku.

Kvalita a druh dřeva: Rozdílné druhy dřeva mají rozdílnou kvalitu a tepelnou hodnotu. Vysoce kvalitní a tvrdší druhy dřeva mohou být dražší, ale poskytují větší výhřevnost a dlouhodobější hoření.

 

Rozvoz palivového dřeva do Prachatic a jeho okolí 50 km (delší vzdálenosti rozvážíme také, ale prosíme o předchozí domluvení)

 

Dopravu pro vás zajistíme našimi firemními vozidly, rozvážíme palivové dřevo po jižních Čechách v okolí 50 km od Prachatic, odpadnou vám tak starosti s dopravou. Pro menší zakázky máme vozidlo Iveco Daily, pro větší množství Renault Kera s nosičem kontejnerů. Pokud však dáváte přednost přepravě palivového dřeva vlastním vozidlem, můžete si objednané dřevo odvézt sami, ale ujistěte se, že váš dopravní prostředek je dostatečný a dřevo bude řádně zajištěno.