Palivové dřevo NETOLICE

Prodej dřeva – rozvoz Netolice – aktuální nabídka palivového dříví

Vybrat si u nás můžete různé druhy dřeva v různých velikostech průměru a délky, nabízíme měkké dřevo (smrk/borovici),  středně tvrdé dřevo (břízu) a tvrdé dřevo (buk). Zvolit můžete palivové dřevo štípané kde jsou na výběr štípaná smrková polínka, štípaná březová polínka a štípaná buková polínka nebo metrové dřevěné štěpiny, kde jsou na výběr smrkové štěpiny, březové štěpiny a bukové štěpiny a dále si můžete vybrat i neštípané dřevo, palivové dřevo v kládách: SMRK a jiné měkké dřevo 2m a metrová smrková polena.

Štípaná polínka: štípané dřevo – štípaná polínka vám naštípeme dle vámi zvolené délky 25, 30, 33, 40 a 50 cm. Jde o sypané dřevo na kamion. Štípaná polínka můžete vybrat z více druhů: štípaná polínka smrk/borovice (měkké), štípaná polínka bříza (středně tvrdé), štípaná polínka buk (tvrdé).

Štěpiny: štípané dřevo rovnané – metrové štěpiny, jde o metrové naštípané dřevo a vybírat můžete štípané metrové palivové dřevo smrkové, štípané metrové palivové dřevo březové a štípané metrové palivové dřevo bukové, které je rovnané do balíků nebo rovnou na kamion.

Klády dřeva: kulatina, tyčovina, polena – objednat můžete i celé klády dřeva.  Dřevěná kulatina smrk má délku 2 metry, jde o rovnané dvoumetrové neštípané kusy o silnějším průměru (10-30 cm), dřevěná tyčovina smrk jsou rovnané dvoumetrové neštípané kusy o slabším průměru (5-10 cm), metrová smrková polena rovnaná o větším průměru (40-80 cm), Kulatinu nabízíme ze smrku.

Dřevo prodej Netolice – objednávky rozvážíme vlastními vozy do Netolic

Palivové dřevo vozíme po jižních Čechách do 50 km od Prachatic (dále po dohodě), nejčastěji vozíme dřevo na topení našim zákazníkům do měst: České Budějovice, Písek, Zliv, Prachatice, Strakonice, Vodňany, Vlachovo Březí, Netolice, Protivín, Týn nad Vltavou, Vimperk, Volary, Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov.

Palivové dřevo

Palivové dřevo je materiál, který se používá pro vytápění. Je to obvykle suché dřevo, které je vhodné k spalování v krbech, kamnech, pece nebo jiných typů ohřevu. Palivové dřevo je ekologická a obnovitelná forma paliva, která se často používá jako alternativa k fosilním palivům.

Palivové dřevo je velice populárním druhem paliva, protože je cenově dostupné a zároveň velmi účinné. Palivové dříví se také často používá jako doplňkový zdroj tepla k plynovým nebo elektrickým topením. Díky tomu se prodej dřeva stále zvyšuje. Levné dřevo na topení je v současné době pravděpodobně nejekonomičtější zdroj energie. Palivové dřevo je navíc obnovitelný zdroj energie, který nezatěžuje životní prostředí.

Nevíte si s něčím rady? Zavolejte nám na tel.: 777 359 287

Máte dotaz? Rádi byste objednali jiné množství palivového dřeva nebo dovoz dřeva na delší vzdálenost? Vaše spokojenost je pro nás důležitá, rádi Vám vyjdeme vstříc, kontaktujte nás

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů.

Levné palivové dřevo Netolice – poradíme Vám jak vybrat nejlevnější palivové dřevo na topení

Kamion dřeva do Netolic pro nás není žádný problém!

Palivové dřevo rozvážíme běžně do Netolic, pro menší objednávky využíváme menší vozidlo a větší množství objednaného dřeva rozvážíme větším vozidlem.

Kamion dřeva štípaných polínek do 10 PRMs, obvyklé množství, které se vejde na vozidlo je 7-10 PRMs, polínka jsou naštípána podle vámi zvolené délky: 25, 30, 33, 40, 50 cm, doprava je menším vozidlem a vychází na 25 Kč/km.

Kamion dřeva štípaných polínek 24 PRMs, obvyklé množství, které se vejde na kamion je 24-40 PRMs, polínka jsou naštípána podle vámi zvolené délky: 25, 30, 33, 40, 50 cm, doprava je větším vozidlem a vychází na 45 Kč/km.

Kamion dřeva rovnaných štěpin 5 – 8 PRMr, obvyklé množství, které se vejde na vozidlo je 5-8 PRMr, štěpiny jsou rovnané a jejich délka je 1m, doprava je menším vozidlem a vychází na 25 Kč/km.

Kamion dřeva rovnaných štěpin 20 – 30 PRMr, obvyklé množství, které se vejde na velké vozidlo je 20-30 PRMr, štěpiny jsou rovnané a jejich délka je 1m, doprava je větším vozidlem a vychází na 45 Kč/km.

Kamion dřeva kulatiny 20 – 45 PRMr, obvyklé množství, které se vejde na vozidlo je 20, 24, 30, 40, 45 PRMr, jde o rovnané dvoumetrové neštípané kusy o silnějším průměru (10-30 cm). Doprava je 150Kč/1PRMr.

Kamion dřeva tyčoviny 20 – 45 PRMr, obvyklé množství, které se vejde na vozidlo je 20, 24, 30, 40, 45 PRMr, jde o rovnané dvoumetrové neštípané kusy o slabším průměru (5-10 cm). Doprava je 150Kč/1PRMr.

Kamion dřeva rovnaných metrových polen 30 PRMr, množství, které rozvážíme je 30 PRMr, jde o rovnané dvoumetrové neštípané kusy o větším průměru (40-80 cm). Doprava je 150Kč/1PRMr.

 

Druhy dřeva, které se běžně používají na topení:

Jaké dřevo použít na topení? Nejčastěji se používá buk, dub, bříza, smrk, borovice, akát atd. Každý druh má své vlastnosti, jako je výhřevnost, doba hoření a množství popela. Obecně platí, že tvrdé dřevo (např. dub, buk) poskytuje vyšší výhřevnost a dlouhodobější hoření než měkké dřevo (např. smrk, borovice). Měkké dřevo se však snadněji zapaluje.

Tvrdé dřevo: Patří sem například buk, dub, bukvice, habr nebo bukovec. Tvrdé dřevo poskytuje dlouhotrvající a intenzivní hoření a obvykle poskytuje vyšší tepelnou hodnotu.

Měkké dřevo: Sem patří například smrk, borovice, modřín, jedle nebo bříza. Měkké dřevo hoří rychleji a poskytuje nižší tepelnou hodnotu než tvrdé dřevo, ale je často dostupnější a levnější.

Při nákupu palivového dřeva je důležité dbát na několik faktorů:

Kvalita dřeva:

Zajímejte se o kvalitu dřeva. Ideálně by mělo být suché a dobře vyschlé, protože vlhké dřevo má nižší výhřevnost a může způsobovat problémy při hoření. Dřevo by mělo být bez hniloby, plísně a škůdců. Kvalitní dřevo zajišťuje efektivní spalování a minimalizuje vznik nečistot.

Délka a velikost:

Dřevo by mělo být nařezáno na vhodnou délku a velikost, aby se vám pohodlně vešlo do vašich kamen, kotlů, krbů, a dalších topidel. Je vhodné si předem změřit prostor ve svém topidle a zvolit odpovídající délku dřeva. Dřevo na topení je obvykle dodáváno ve formě polen o určité délce. Velikost polen ovlivňuje způsob jejich spalování a vhodnost pro konkrétní typ kamen nebo krbu. Je důležité tedy zvolit polena takové délky, která se vejde do vašeho topidla. Naše firma nabízí možnost nařezat polínka na mnoho rozměrů, aby se vám pohodlně vešla do každého topidla, například si můžete vybírat z délky: 25, 30, 33, 40 a 50 cm.

Skladování a suchost dřeva:

Dřevo by mělo být skladováno na suchém místě, chráněné před deštěm a vlhkostí. Dobré skladování je důležité pro udržení kvality palivového dřeva. Pro účinné a efektivní spalování je důležité, aby dřevo bylo suché. Suché dřevo obsahuje méně vlhkosti a lépe hoří, poskytuje větší tepelný výkon a snižuje tvorbu sazí a kouře. Doporučuje se používat dřevo s vlhkostí nižší než 20%. Je možné si zakoupit suché dřevo od specializovaných prodejců, nebo dřevo uskladnit a sušit doma po dobu několika měsíců.

Kdy se vyplatí koupit dřevo?

Koupě dřeva jako paliva závisí na několika faktorech, které je třeba zvážit:

Sezóna: Ceny palivového dřeva se mohou lišit v závislosti na sezóně. Obecně platí, že ceny dřeva bývají nižší na jaře a v létě, kdy je menší poptávka. Naopak v zimě a na začátku topné sezóny mohou ceny stoupat.

Dostupnost: Dostupnost dřeva v dané oblasti může ovlivnit jeho cenu. Pokud je v okolí hojně dostupné dřevo, pravděpodobně budou ceny nižší. Naopak, pokud je dřevo v dané oblasti vzácné, ceny mohou být vyšší.

Množství: Obvykle se vyplatí koupit dřevo ve větším množství než v malých dávkách. Pokud máte prostor pro skladování většího množství dřeva, můžete ušetřit na ceně za jednotku.

Kvalita a druh dřeva: Různé druhy dřeva mají různou kvalitu a tepelnou hodnotu. Kvalitnější a hustší druhy dřeva mohou být dražší, ale zároveň poskytují vyšší výhřevnost a déle hoří.

 

Rozvoz palivového dřeva Netolice

 

Palivové dřevo rozvážíme do Netolic a po jižních Čechách. Nemusíte si dělat starosti s přepravou, palivové dřevo vám bezproblémově doručíme až k vám domů, nabízíme vlastní přepravu palivového dřeva pomocí našich firemních vozidel. V případě menších objednávek používáme vozidlo Iveco Daily, které má kapacitu až 10PRMs, při závozu vyššího množství vám dřevo dopravíme Renaultem Kera, který disponuje nosičem kontejnerů. Pokud máte vlastní prostředky a dostatečnou kapacitu, můžete si dřevo přepravit sami. V tomto případě je však důležité zajistit vhodné prostředky pro přepravu a správné zabezpečení dřeva.